Przesuń się nad BTC; Ethereum przewyższa zyski Bitcoin’a o milę

Całkiem łatwo dać się wciągnąć w ten szum Bitcoinów. W końcu waluta jest twarzą rynku aktywów cyfrowych i obecnie służy jako największa kryptokurna waluta przez market cap. Z jego niedawnym skokiem do około 40.000 dolarów na jednostkę i ustanowienie nowego wszechobecnego haju, trudno nie utrzymać naszą uwagę i skupienie na nim, ale nie możemy odwrócić się plecami do Ethereum lub innych wysokiej klasy aktywów cyfrowych na świecie, z których wiele jest umieszczenie Bitcoin nagłe przypływy do wstydu.

Ethereum jest wielkim zdobywcą od późnego czasu.

Młodsza od BTC o około sześć lat, waluta ta jest powszechnie znana nie ze swoich zdolności płatniczych czy zwyczajów zarabiania pieniędzy, ale raczej z inteligentnych kontraktów, które pozwoliły wielu twórcom oprogramowania kryptograficznego z całego świata na tworzenie nowych zdecentralizowanych aplikacji – lub dappsów, jak się je nazywa – i nowych aktywów, które ostatecznie stały się głównymi konkurentami cyfrowymi.

Po raz pierwszy od 2018 roku, Ethereum jest notowane na giełdzie za ponad 1000 dolarów za sztukę, co sprawia, że w ostatnich tygodniach zyskało bardzo dużo. Nie ma wątpliwości, że Ethereum prawdopodobnie nie uderzyłby w tę marżę handlową bez pomocy Bitcoin, ale byłoby błędem dyskontować Ethereum w jakikolwiek sposób lub działać tak, jak nie trzyma się ziemi, gdy jest umieszczony obok Bitcoin.

Pod wieloma względami, Ethereum skoczył jeszcze dalej niż Crypto Bank. Problemem w tej chwili jest to, że BTC nadal ma największą cenę, a więc mamy tendencję do dawania mu więcej ostrości niż konkurencyjnym altcoins, ale kiedy naprawdę spojrzeć na liczby i liczby w grze, widzimy, że choć Bitcoin hogs całej przestrzeni, to nie jest najlepszy w branży.

Na przykład, na początku 2020 roku – mniej więcej rok temu – aktywa te były przedmiotem obrotu za około 7000 dolarów. Teraz jest to handel za 40.000 dolarów za sztukę, co jest nieco cofnąć się od swojego niedawnego skoku do nieco poniżej 42.000 dolarów. Patrząc na tę ostatnią liczbę, łatwo jest powiedzieć, że Bitcoin urósł do sześciokrotności swojej wielkości w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Altcoins zasługują na naszą uwagę

Ethereum natomiast na początku 2020 r. miało znacznie niższą cenę, a każda jednostka sprzedawała się za około 140 dolarów. Teraz jednak, gdy cena wzrosła do ponad 1000 dolarów za jednostkę, staje się jasne, że aktywa wzrosły prawie dziesięciokrotnie i szybko wyprzedziły wzrost meteoryczny Bitcoin’a.

Ponadto, waluta nie jest sama, po dołączeniu kilku alternatywnych monet, takich jak Litecoin, który potroił się w ciągu ostatnich trzech miesięcy i obecnie handluje ponad 150 dolarów na jednostkę. Bitcoin cash również prawie się podwoił w tym samym okresie czasu i obecnie sprzedaje za około 400 dolarów.